-Anasayfam Yap- -Sık Kullanılanlara Ekle- -Reklam- -İletişim-

  Aktif Oyuncu: 78 | Oyun Sayısı: 1877 | Bugün Oynanma: 46124

3D Oyunlar » Multiplayer Quake 3   |   Bu oyun 177030 kez oynandı.

Tekrar Oyna     Yorum Ekle

Multiplayer Quake 3 Oyunu Açıklaması Canlı oyuncularla 'Quake 3' benzeri bir oyun. Oyunun oynanabilirliği çok yüksek ve akıcı. Oyunun gerçek adı 'Phosphor Beta 1'

Canlı oyuncularla 'Quake 3' benzeri bir oyun. Oyunun oynanabilirliği çok yüksek ve akıcı. Oyunun gerçek adı 'Phosphor Beta 1' ancak yapımcı firma tarafından da 'Quake 3' e benzetildiği belirtilmiş.

Oyun Ayarları: Oyunun boyutu yüksek olduğu için yüklenmesi biraz zaman alacaktır. Lütfen yüklenmesi için bekleyiniz. Oyunumuz yüklendikten sonra gelelim ayarlar kısmına. Gelişmiş bir oyun olduğu için bir çok ayarı var. Ayarlar kısmına girmek için 'Settings' butonuna tıklayınız. Karşımıza çıkan pencereden oyun kısa yollarını istediğimiz gibi değiştirebiliriz. Ancak tavsiyemiz bu kısmı değiştirmemeniz yönünde. Oyunda sürekli kullanmak istediğiniz adınız ve oyuncunuzun tipi için üst menüdeki 'Game' butonuna tıklayınız. Bu kısımdan 'Player Name' ile adınızı, 'Player Class' ile oyuncunuzun cinsiyetini, 'Player Skin' ile oyuncunuzun kostümünü, 'Bots' ile oyunda kaç tane otomatik oyuncu olacağı gibi bir çok ayarınızı yapabilirsiniz.

Online (çevrimiçi), yani canlı kişilere karşı oynayabilmeniz için; üst menüdeki 'Network' butonuna tıklayınız ve 'Network Mode' yi Client (kullanıcı) konumuna getiriniz. 'Global Servers' bölümündeki 'Refresh' butonuna tıklayınız. Hemen aşağıda açık olan varsa online serverler çıkacaktır. Listeden istediğinizi seçin ve en alt kısımdan ayarlarınızın kaybolmaması için 'Save Settings' (Ayarlarımı Kaydet) kutusunu seçip 'OK' butonuna tıklayınız.

Eğer siz bir oda açmak istiyorsanız 'Network Mode' yi  'Server' konumuna getiriniz, 'Server IP' kısmına bilgisayarınızın o anki ip'sini yazınız, 'Port' kısmına ise dört haneli herhangi bir rakam yazdıktan sonra 'OK' diyip oyuna giriniz. Eğer odanızda sadece arkadaşlarınız ile oynamak istiyorsanız 'Password' kısmına herhangi bir şifre giriniz ve arkadaşlarınıza bildiriniz. Odanıza bu şifreyi bilmeyen kişiler giremez. Eğer internet kafede topluca oynamak istiyorsanız; bir kişi 'LAN Server' yapmalı diğer bağlanacak kişiler de 'LAN Client' konumuna getirmelidir.

Oyun Başlangıcı: Ayarlarımızı yaptığımıza göre artık oyunumuza başlayabiliriz. 'Start' ile oyuna başlıyoruz, 'W - A - S - D' yön tuşları, 'F' ve 'G' ile silah değiştiriyoruz. 'Space' (boşluk) ile zıplıyoruz, 'C' ile eğiliyoruz, 'T' ile gülüyoruz. 'Esc' ya da 'P' tuşları ile oyunu durdurabiliyoruz. Oyunu durdurduktan sonra devam ettirmek için 'Resume' yi tıklamalısınız. 'Enter' tuşlayarak online oyuncularla yazışabilirsiniz.

Silah Seçimi: (Harflerin üstündeki sayıları kullanın) 1 silahı bırakıyor, 2 Pulse gun, 3 machine gun, 4 rocket laucher, 5 sniper rifle seçimi yapmamıza yarıyor. 5 numaralı silahı (Sniper) seçtiğimizde dürbününü kullanabilmek için mousenin (fare) sağ tuşu ile zoom yapabilirsiniz. Tuşa ne kadar basarsanız o kadar zoom yaparsınız. Tekrar tıkladığınızda dürbünden çıkarsınız.

Not: Arkadaşlarınıza bu oyunumuzu tavsiye ederek karşılıklı oynayabilir, başkalarına karşı üstünlük sağlayabilirsiniz.

Bu Kategoriye Ait Diğer Oyunlar

EtiketlerAnasayfa | Reklam | İletişim
En popüler oyunumuz SmackDown, Lol Oyun Bedava Oyunlar
Sitede bulunan tüm oyunlar yapımcılarına aittir.
Tüm Hakları Saklıdır. © 2008-2009 Loloyun.com
Deneme yazı